mega888
loomad kylla
PlayPlay
linnaloomad näitus
PlayPlay
previous arrow
next arrow
Nool

Kutsu Ranna Rantšo loomad külla


Ranna Rantšo koduloomade park toob koduloomad Teie üritusele, et lapsed saaksid loomadega tutvuda, neid paitada ja nendega tegeleda. Meie loomade-lindude eri liikide kooslus ja sõbralikkus ühes aedikus hämmastab paljusid, veel enam aga see, et nad on sõbralikud ka kõigi inimeste ja laste suhtes, kes neid paitavad ja lihtsalt silma vaatavad.

Milline on lamba vill, kuidas kana muneb, kuidas kitsemamma toidab kitselast, kuidas kits endal selga sügab ja veel tuhandele küsimusele saab kindlasti vastuse Ranna Rantšo koduloomaaias!

Meie Ranna Rantšo loomaparki esindavad kodukitsed, kameruni kitsed, lambad, kihnu lambad, šoti vasikas, ponid, jänesed, haned, pardid, kanad, kalkun ja kindlasti on suveks veel üllatusloomi lisaks. 

Tuleme koos aedikuga, kuhu sisse laseme lapsed nende loomadega tutvuma, paitama, söötma, tegelema 2€ eest. Aia ääres saab loomade tegevust niisama kaeda.

Aiad ja loomadele vajalikud söögid võtame kõik ise kaasa ja ka koristame platsi pärast ära. Sõnniku anname ära kellelegi, kes seda soovib.

Kui aga kutsute külla ka meie hobused, siis on hobusega sõit 5 € või 1 hobuse tunnitasu 50 €.  

Meie loomapargi loomad otsivad kõik ise füüsilist kontakti. Kui lapsed neid paitavad, on nad rahulikud, silmad tihti kinni ja koon üleval, mis näitab, et loom naudib. Aias me ei luba joosta ega teha järske liigutusi. Nii õpivad lapsed paremini loomadega suhtlema ning rahulikkus ja vaikne lähenemine on loomadele ülioluline ning nendega sõbrunemiseks tulemusrikas. Kui loom läheb eest ära, siis ei tohi lapsed neid taga ajada. Meil on aias soovitatud asend kükitav ja ootav, et loomad ise läheneksid ja otsiksid kontakti inimestega. Lõuna-Eesti kandis on pered juba nii teadlikud, et neil on kaasas piknikutekk ja nad istuvad sellel ja ootavad loomi enda lähedusse. Põnev on vaadata, kuidas jänesed ise ronivad siis inimestele sülle ja uudistavad nende juures. Ka linnud sätivad siis alati end nende inimeste juurde. 

Lastele on huvitavad ka linnud. Mitmed meie kanad ja kuked lasevad end paitada või  istuvad pesal ja munevad, kui lapsed neid jälgivad. Haned ja pardid aga end paitada ei lase. Inimestel on huvitav jälgida nende pesutundi. See, kui haned ja pardid väljasõitudel munevad, näitab, et neil pole stressi ja nad tunnevad end uues keskonnas väga mugavalt ja koduselt.

Lambad käituvad loomadest kõige rohkem etteaimamatult ja vahel on nad head suhtlejad ainult siis, kui midagi head on inimestel neile anda. Kuid kui loom oleks stressis, siis ta ei sööks ja jookseks paaniliselt eest ära. Seda meie lammastega seni juhtunud ei ole.

Ponid, kui keegi neid ei kammi ja ei paita, käivad ise lastel järgi ja seisavad ja ootavad. Kui lapsed eest ära lähevad, siis järgnevad neile (muidugi, kui aias on vähe lapsi).

Kitsed samuti võivad ühe inimese juures olla kaua, kuid inimesed ise liiguvad kiiresti ühe juurest teise juurde ja pigem näen vahel loomade silmist solvumist, eriti Matil, kes kohe valib uue ohvri (sügaja või paitaja).

Kui mõni loom puhkama heidab, siis nad pikutavad. Lapsed, kes neile õrnalt pai käivad tegemas või jälgivad, ei sega neid karvavõrdki!

Vahel on loomaaedikus pause, kus lapsi vähe, siis hakkavad loomad aiataguste inimestega ise kontakti otsima, hüpavad aia najale püsti ja häälitsevad. Kui siis keegi sisse tuleb, on nad troppis kõik selle lapse ümber. Kui aias on vähe inimesi, siis on raske lastele anda sööta, mida nad loomadele anda võivad.

On huvitav fakt, et enne, kui väljasõiduks auto ette sõitis, sai aiast loomi valikuliselt auto peale lasta. Tänaseks peab nad enne aga ära sorteerima, sest muidu paneb terve aiatäis loomi otse autosse ja maha saada neid sealt on üliraske. Maha jäävad tavaliselt suureks kasvanud veised ja suurte sarvedega sikud, sest nad lihtsalt võivad oma suurte sarvede pärast kogemata lastele haiget teha. Seda me ei soovi. Kuid ometigi loomad saavad aru, et on minek ja nad on ärevil juba eelmise päeva õhtul. 

Kui kusagil autot tangime, siis kuked alati kohe kirevad, mis on jällegi märgiks, et autosõit neid ei häiri. Autos on meil eraldatud linnud ja jänesed, muud loomad on kõik koos. Nii tunnevad nad end kõige paremini ja turvaliselt.

Ootame küllakutset!
Tuleme loomadega külla

Tuleme loomadega külla

Ranna Rantšo koduloomade park toob koduloomad teie üritusele: lastele tutvumiseks, paitamiseks ja nendega tegelemiseks. Loomade kooslus ühes aedikus ja sõbralikkus hämmastab paljusid. Loe edasi>

Nool
Lastelaagrid

Lastelaagrid

Ranna Rantšo lastelaagrid teevad lapsed looduse ja loomade sõbraks. Laagrid aitavad hoida lapsed eemal nutiseadmetest ja pakuvad uusi elamusi loomi ja loodust tundma õppides. Loe edasi>

Nool
Ratsamatkad ja ratsutamine

Ratsamatkad ja ratsutamine

Ranna Rantšos saab ratsutada ning minna ratsamatkale mere äärde. Ratsutamine on kõigile jõukohane, sest valime just teile sobiva ratsu ning sobivaima teekonna. Loe edasi >

Nool
Sünnipäev koduloomadega

Sünnipäev koduloomadega

Ranna Rantšo loomad teevad iga sünnipäeva eriliseks. Toome loomad teie juurde sünnipäevapeole või aitame teil pidu pidada meie juures Ranna Rantšo koduloomaaias. Vaata lisaks>

Nool
Tuleme loomadega külla

Tuleme loomadega külla

Ranna Rantšo koduloomade park toob koduloomad teie üritusele: lastele tutvumiseks, paitamiseks ja nendega tegelemiseks. Loomade kooslus ühes aedikus ja sõbralikkus hämmastab paljusid.

Nool
Lastelaagrid

Lastelaagrid

Ranna Rantšo lastelaagrid teevad lapsed looduse ja loomade sõbraks. Laagrid aitavad hoida lapsed eemal nutiseadmetest ja pakuvad uusi elamusi loomi ja loodust tundma õppides. Laagrid toimuvad suvel kõikidel nädalatel pühapäevast reedeni.

Nool
Ratsamatkad

Ratsamatkad


Ranna Rantšo korraldab ratsamatku mere äärde, kaunisse Kukeranda. Ratsamatkad on jõukohased kõigile, sest ratsutamiseks valime oma rohkete hobuste seast just teile sobiva ratsu.

Nool
Sünnipäev koduloomadega

Sünnipäev koduloomadega

Ranna Rantšo loomad teevad iga sünnipäeva eriliseks. Toome loomad soovi korral aedikuga teie juurde sünnipäevapeole või aitame teil pidu pidada meie juures Ranna Rantšo koduloomaaias.

Nool